دانلود

Download

دانلود فیلم

دانلود انیمیشن

simabanoo - هندوانه شب يلدا روي دست کشاورزان خُنج

هندوانه شب يلدا روي دست کشاورزان خُنج

هندوانه‌های تولید شده در خنج روی دست کشاورزان این شهرستان مانده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خُنج گفت: پاییز امسال برخی کشاورزان اراضی کشاورزی خود را بـه کشت هندوانه اختصاص دادند اما به‌دلیل قیمت‌های پایین، این محصول در مزارع باقی مانده است .

صدرالله احمدی با بیان اینکه 2 هزار و500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به کشت هندوانه اختصاص یافته است گفت: در آستانه شب یلدا، قیمت هندوانه به کمترین حدخود رسیده و بیشتر تولید کنندگان این محصول، مزارع را رها کرده‌اند.

احمدی یکی از دلایل بروز این مشکل را متوقف شدن صادرات هندوانه دانست و گفت: هرسال مقدار زیادی از تولیدات این محصول به خارج کشور و سایر استان‌ها حمل می‌شد که امسال بازاریابی مناسب انجام نشد و از طرفی میزان تولید نیز در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش یافته است.

این مقام مسئول گفت: اکنون قیمت هندوانه در مزرعه هرکیلو 100 تومان و در بازار هرکیلو 700 تومان است و این تنها منافع دلالان را تامین می‌کند.

احمدی افزود :کشاورزان این شهرستان حاضر هستند که هنداونه‌های تولید شده را هرکیلو 100 تومان به بازار عرضه کنند اما باز هم خریداری وجود ندارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت: در 8 ماهه امسال، بیش از 58 هزارتن هنداونه و خربزه تولید شده در استان فارس به ارزش 14 میلیون دلار به خارج از کشور صادرشد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: هندوانه شب يلدا روي دست کشاورزان خُنج
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم دی 1392ساعت 2:55  توسط simabanoo  |